Tvari gamyba

Niekados Šalies gamybos principai ir tvarios dovanos

TVARUMAS

Tvarumas šiuo metu madingas ir populiarus. Tačiau ši mada yra super gera! Jei kasdien bent truputį susimąstytumėm apie tvarumą, ilgainiui mums tai taptų įprasta ir mūsų gyvenimo būdo pokytis turėtų teigiamą poveikį mūsų planetai.

Žodis „tvarumas“ yra kilęs iš žodžių „išlaikyti“ ir „sugebėjimas“.  Žodžio reikšmė apibrėžiama kaip užtikrinanti įvairovės ir produktyvumo tęstinumą ir išlaikanti galimybę būti nuolatiniam. Tvarumo dėka norima gauti daugiau su mažesniais ištekliais – tai tam tikras gamtos išteklių saugojimas.

Kaip mes kiekvienas galime prisidėti prie tvarumo vystymosi?

Keletas labai paprastų kasdienių sprendimų: eidami į parduotuvę neškimės savo daugkartinį maišelį (juk nebūtina kaskart pirkti vis naujo plastikinio). Iš esmės stenkimės naudoti mažiau plastiko (kiekvieno obuolio ar pomidoro nereikia dėti į atskirą plastikinį maišelį), o jeigu jo neišvengiame – rūšiuokime. Įsigykime kokybiškesnius, ilgiau tarnaujančius daiktus, po truputį stenkimės mažinti greitosios mados-masinės produkcijos drabužių. Tai tik keletas pavyzdžių, galinčių padėti prisipratinti tvarumą.

O ką dėl tvarumo darome mes? Niekados Šalis šalis vadovaujasi tvarios gamybos principais.

Visų pirma, mūsų gamybos principas yra made-to-order, tai reiškia, kad mes tik gavę užsakymą imame jį gaminti. Taip išvengiame didelių kiekių neišparduotų daiktų, kurie galiausiai nugula kažkur į sandėlius, arba būna išmetami.

Kadangi esame rankų darbo komanda ir negaminame masinės produkcijos, mums yra lengviau suvaldyti turimas žaliavas. Efektyvus žaliavų panaudojimas yra vienas iš pagrindinių dalykų, apibūdinančių tvarumo sąvoką. Ir iš tiesų tai opi problema gamybos įmonėse. Drabužių ar kitų tekstilės gaminių siuvimo įmonės tikrai susidria su problema, jog nemažai audinio yra tiesiog išmetama. Audinio panaudojimo efektyvumas siekia +-75-85 % (gali būti ir mažiau – tai priklauso nuo gaminio konstrukcijos bei išklotinės sudarymo), o visi likę procentai nugula į konteinerius.

Mes Niekados Šalyje audinio atraižas, likusias iškirpus guolio ar pagalvės detales, ne išmetame, o panaudojame! Iš tų nedidelių gabaliukų, kurie jau yra netinkami guolio detalėms, mes gaminame dovanėles jums! Šios dovanėlės tai pliušiniai minkšti žaisliukai, kurie kaskart pradžiugina mūsų klientų keturkojus. Po vieną žaisliuką pridedame kiekvieno užsakymo metu, o papildomų žaisliukų galite ir užsisakyti!

tvari gamyba
tvari gamyba
suns zaisliukas
suns zaisliukas